Sonda
Jakich używasz kosmetyków do pielęgnacji włosów?
Newsletter
Moc i piękno natury poznaj razem z NAMI. Zapisz się i otrzymaj 5 punktów na start.
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

 

 

Regeneracja po intensywnym treningu – Biszolin naturalnie uzupełni magnez.

0

 

Odpoczynek po treningu jest niezbędny dla prawidłowej regeneracji mięśni i odbudowy zasobów energetycznych w organizmie. Od jego jakości zależy to, jak szybko będziemy mogli zaobserwować rezultaty ćwiczeń.

Na poziomie komórkowym, podczas treningu, zachodzą liczne procesy biochemiczne – w szczególności dochodzi do uszkodzenia włókien mięśniowych i utraty glikogenu mięśniowego z trenowanych partii mięśni. Krótko po tym powstaje stan zapalny, który czasami bardzo utrudnia lub nawet całkowicie uniemożliwia ponowne wykonanie tych samych ćwiczeń, nawet przez dwa dni z rzędu. Regeneracja pomiędzy kolejnymi treningami ma kluczowe znaczenie dla wydajności i długofalowego rozwoju fizycznego.

 

 

Rola magnezu w aktywności fizycznej - o właściwą regenerację możesz dbać codziennie!

Bez wątpienia magnez jest w czołówce składników mineralnych, na które zwracają uwagę trenerzy i specjaliści od wysiłku. Składa się na to szereg istotnych funkcji, jakie Mg odgrywa w organizmie. Zakres działania tego pierwiastka jest niezwykle szeroki: począwszy od wpływu na prawidłowe nawodnienie, poprzez usprawnienie transportu glukozy, aż po przewodnictwo mięśniowo-nerwowe. Typowym efektem niskiego poziomu magnezu w organizmie są skurcze mięśni.

Uzupełnianie magnezu po wysiłku fizycznym chroni organizmu przed zakwaszeniem.

 


 

Jak naturalnie uzupełniać magnez po wysiłku fizycznym ?

Często dostarczamy organizmowi zbyt mało produktów bogatych w ten makroelement. Ponadto, korzystając z używek, wypłukujemy magnez z organizmu (np. alkohol, kawa, czarna herbata, papierosy). Nasza dieta powinna zawierać produkty bogate w magnez, ponieważ wysiłek fizyczny dodatkowo zwiększa pobór tego pierwiastka.

Z uwagi na fakt iż makro i mikroelementy wchłaniają się w większym stopniu przez skórę a nie z przewodu pokarmowego, zaleca się stosować na całe ciało jako źródło dostarczenia do organizmu minerałów żel Biszolin - naturalne źródło magnezu i 70 cennych pierwiastków.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl