Sonda
Jakich używasz kosmetyków do pielęgnacji włosów?
Newsletter
Moc i piękno natury poznaj razem z NAMI. Zapisz się i otrzymaj 5 punktów na start.
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

 

 

MINERAŁ, KTÓRY „STAWIA LUDZI NA NOGI”

0

 

MINERAŁ, KTÓRY „STAWIA LUDZI NA NOGI”


Wiele osób cierpi na reumatyczne bóle stawów, bóle kręgosłupa czy zapalenia korzonków nerwowych. Bóle i kurcze mięśni, żylaki kończyn dolnych, stany pourazowe, ostrogi i haluksy. Wymęczeni bólem i niemożliwością normalnego życia ludzie wędrują od jednego lekarza do drugiego, poddają się różnym zabiegom w gabinetach rehabilitacji, szukają cudownych leków w aptekach.

Często to wszystko daje niewielki skutek. Jeśli jednak ktoś w końcu trafi na pomocny środek, odczuje ulgę, pozbędzie się bólu, to wtedy chce się podzielić swoim odkryciem ze znajomym, sąsiadem lub bliskim, potrzebującym też takiej pomocy.

W taki sposób w Polsce duży rozgłos uzyskał preparat „Biszolin”, który można dostać w sklepach zielarskich, aptekach lub u producenta.

Cóż to za specyfik? Skąd pochodzi? Jakie ma właściwości?

 

 

BISZOLIN TO ŻEL Z BISZOFITU

BISZOLIN to produkt otrzymywany z naturalnego biszofitu, posiadający wszystkie jego właściwości.
Biszofit – sól krystaliczna, powstała w wyniku wyparowania wód Morza Prehistorycznego pod działaniem energii słonecznej.

Po raz pierwszy biszofit odkrył niemiecki naukowiec Gustaw Biszof.
W 1964 r. w głębinach obwodu Wołgogradskiego w Rosji znaleziono jedyne na świecie pod względem unikalności zasobów i jakości (czystości) surowca złoża biszofitu.

Wtedy zauważono, że robotnicy szybów wiertniczych w kopalniach, kontaktujący się z solanką biszofitu,
pozbyli się uciążliwych bólów stawów rąk.
 
 
30 MIKROELEMENTÓW
 
Badania naukowców potwierdziły unikalne uzdrawiające działanie biszofitu. Ten naturalny minerał oprócz zestawu bromowo-chlorkowo-magnezowego zawiera ponad 30 różnych mikroelementów, w tym tak ważnych dla funkcjonowania organizmu ludzkiego jak: brom, sód, mangan, żelazo, tytan, krzem, lit i in.
 
Ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwobrzękowe. Wołgogradskie złoża biszofitu sformowały się ponad 200 milionów lat temu w okresie Permskim. W tym czasie na południowym wschodzie istniało wielkie solne zagłębie morskie.
 
Na początku okresu Permskiego zmienił się tu klimat na gorący i rozpoczął się powolny naturalny proces wyparowania. Stopniowo woda morska zamieniała się w naturalną solankę magnezową, z której po wyparowaniu powstały sole biszofitu.
 
 
 
GŁĘBOKIE CZYSTE ZŁOŻA

Ponad 200 milionów lat temu warstwy biszofitu w sposób naturalny były najpierw sformowane, a następnie z czasem solidnie „zakonserwowane”minerałami osadowymi – zabezpieczone przed działaniem środowiska zewnętrznego na głębokości 1100-1700 m od powierzchni ziemi, co zapewniło absolutną czystość biszofitu.
 
Należy zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy Permskie zagłębie solne w Rosji jest jedynym, wielkim obszarem na świecie gdzie proces wyparowania ogromnej masy wody morskiej przebiegł całkowicie.
 
Podobne procesy obserwowane są w Morzu Martwym, jednak jest to dopiero stadium osadzania się karmalitu. Na osadzanie się naturalnego biszofitu należy jeszcze czekać minimum kilkaset tysięcy lat. Właśnie dla tego biszofit z wód Morza Martwego jest produkowany w sposób syntetyczny.

Obecnie biszofit wydobywa się szybami wiertniczymi za pomocą podziemnego rozcieńczenia wodą. Jest to najbardziej skuteczny i ekologicznie czysty sposób wydobywania soli z głębin.
 
 
W ROSJI – OFICJALNY LEK

W 1985 r. Ministerstwo Ochrony Zdrowia ZSRR oficjalnie zezwoliło na stosowanie biszofitu w postaci soli i solanki w kardiologii, gastrologii, reumatologii. Szczególnie znany jest jako środek balneologiczny.
 
Aby rozszerzyć uzdrawiające zastosowanie minerału, na jego bazie wyprodukowano preparat Biszolin – żel z biszofitem. Konsystencja żelu ułatwia jego stosowanie do masażu i smarowania oraz umożliwia szybkie wchłanianie przez skórę substancji aktywnych.
 
Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciobrzękowo, likwiduje zwyrodnienia. Preparat skutecznie pomaga przy reumatycznych bólach stawów, zapaleniach korzonków nerwowych, bólach kręgosłupa, bólach i kurczu mięśni, żylakach, opuchliźnie, haluksach, stanach pourazowych. Jest bardzo wydajny, nie rozgrzewa, nie pozostawia plam na bieliźnie, łatwo zmywa się wodą.
 
 
 
 
 
SPRAWDZILI NA SOBIE
 
Anna D. z Warszawy: Biszolin – cudowny środek, niemożliwe staje się możliwe. Często korzystałam z rehabilitacji przy zwyrodnieniu dolnego odcinka kręgosłupa, a po zastosowaniu Biszolinu chodzę, nie odczuwając dolegliwości. Jestem wdzięczna za ten minerał, polecam go wielu osobom, a jedna z koleżanek już go zastosowała i również minęły jej dolegliwości korzonkowe.(Anna D. z Warszawy).

Lidia J. z Krakowa pisze: - Cierpiałam na straszne bóle kolan z powodu osteoporozy. Lekarz ze szpitala reumatologicznego orzekł, że będę używać laski. Na Targach Medycyny Naturalnej kupiłam preparat Biszolin. Po miesiącu wcierania tego cudownego środka, ja nie wiem co to jest ból kolan (na który nie pomogły wcześniej ani zastrzyki, ani rozmaite maści, ani jonoforeza).

Sylwia M. z Łodzi stosowała Biszolin na żylaki. – Zachorowałam na zapalenie żył. Noga była czerwona, bolała i nie mogłam chodzić. Zaczęłam stosować Biszolin. Po pięciu dniach wszystko ustąpiło i mogłam iść do pracy. Zaznaczam, że to było moje czwarte zapalenie żył. Do tej pory leczyłam się zawsze u lekarza i mimo brania przepisanych leków choroba trwała miesiąc. Polecam ten lek, ponieważ pomaga rewelacyjnie.

Renata D. z Wrocławia - Biszolin zastosowała moja teściowa na zwyrodnienie stawu biodrowego. Straszny ból i trudności w chodzeniu ustąpiły. Nie ma już konieczności operacji. Jest to jedyne lekarstwo, które jej pomaga. Przy okazji pozbyła się zgrubień reumatycznych na palcach ręki, którą smarowała biodro Biszolinem.
 
Irena R. z Poznania stosowała Biszolin na schorzenie kręgosłupa i bóle w nogach. Pisze ona: -Od posmarowania tym wspaniałym żelem czuję się bardzo dobrze i chce mi się żyć. Prosiłabym, aby ten preparat był we wszystkich aptekach.
 
I wiele innych...
 
 
 
ŹRÓDŁO:
MINERAŁ, KTÓRY „STAWIA LUDZI NA NOGI” BISZOLIN. CEZARY KRUK PORADNIK UZDRAWIACZA, listopad 2003 r., Nr.11/132

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl